Akademia MiniSail.

Wygląda na to, że „modelarską wiosnę” nie spędzimy na regatach, ale w naszych domowych modelarniach. Dlatego dla osób które, są zainteresowane modelarstwem szkutniczym zaczynamy nowy cykl postów – Akademia MiniSail. W zamyśle, ma on przybliżyć podstawy modelarstwa szkutniczego początkującym, ale może zainteresować też bardziej doświadczonych modelarzy. O swojej pasji będą pisali „modelarze praktycy”, więc będzie to wiedza do wykorzystania przy budowie Waszych przyszłych modeli. Każdy z nas kiedyś zaczynał, szukał wiedzy w literaturze, internecie, jak miał szczęście trafiał do modelarni, gdzie nauczono go podstaw tego fachu. Dzisiaj dostęp do modelarni jest utrudniony, dlatego pokażemy Wam jak skompletować podstawowe narzędzia, wygospodarować trochę miejsca w domu, poszukać i zebrać dokumentację.

Kolejny krok to zakup materiałów i rozpoczęcie budowy. Postaramy się przeprowadzić Was przez te wszystkie etapy, na końcu powiemy o klasach NSS, przepisach regatowych i kto wie może w przyszłym sezonie dzięki Akademii MiniSail spotkamy się na naszych regatach.

Wszystkich modelarzy chętnych do dzielenia się swoimi doświadczeniami zapraszamy do współpracy przy tworzeniu naszej akademii. Na zdjęciach modele o różnych stopniach trudności (budowane od podstaw i jeden zestaw), na samym początku budowy, przy jej końcu i na wodzie.

#zostańwdomu