„Modelarski Puchar Ameryki” ufundowany przez MiniSail.pl

 1. MPA jest trofeum przechodnim, pozostającym w posiadaniu modelarza do czasu jego utraty na rzecz pretendenta.

 2. W MPA mogą brać udział tylko modele RC będące jednokadłubowcami, które w historii rzeczywiście brały udział w Pucharze Ameryki.

 3. Ocena modelu oraz jego przeliczniki są zgodne z przepisami Naviga i muszą być ocenione przez 2 osobową komisję sędziowską – sędziowie oceniają modele i biorą udział w pojedynku nieodpłatnie.

 4. Wyścig o puchar z klubem (lub modelarzem), który nagrodę posiada, może się odbyć na wspólnie uzgodnionych warunkach, a w braku takiej zgody powinien być rozegrany na zwykłej trasie dorocznych regat klubu posiadającego nagrodę, zgodnie z jego przepisami i instrukcjami regatowymi. Klub (modelarz) wyzywający powinien na 12 miesięcy przed terminem, w którym pragnie startować, przesłać wyzwanie, podając w nim skalę, typ ożaglowania i nazwę swego jachtu. (źródło: Dzieje jachtingu światowego. W. Głowacki).

 5. Zgłoszenie pretendenta musi być wysłane do modelarza lub klubu posiadającego MPA, a kopia na minisail@minisail.pl.

 6. Zgłoszenie pierwszych jachtów rywalizujących o trofeum musi być wysłane na minisail@minisail.pl. Pierwszy zgłoszony jacht ma prawa przysługujące obrońcy tytułu.

 7. Na pucharze grawerowane są tabliczki z datą zawodów, nazwą modelu oraz imieniem i nazwiskiem zwycięskiego modelarza.

 8. Model może być wystawiony przez pojedynczego modelarza, grupę modelarzy lub klub. Zawody mają charakter otwarty i międzynarodowy.

 9. Nieścisłości lub spory regulaminowe rozstrzygane są przez „grupę założycieli” MiniSail.pl

  #zostańwdomu

  #budujmodeleszkutnicze

  Źródło zdjęć: https://pl.wikipedia.org/wiki/Regaty_o_Puchar_Ameryki