IV Edycja Pucharu Sunfisha na I Ogólnopolskich Zawodach Klas NSS i NSS 650 w Gliwicach.

W dniach 14-15 września w Stanicy Śląskiego Yacht Clubu na Dzierżnie Dużym odbyły się

I Ogólnopolskie Zawody Klas NSS i NSS 650. Zawody dzięki uczestnictwu naszych południowych sąsiadów, bardzo szybko przemianowane zostały na międzynarodowe, a przyjazd zaproszonych skipperów klasy Footy sprawił, że były jeszcze ciekawsze. Na terenie stanicy spotkali się modelarze z Czech, Wrocławia, Dobrodzienia, Oświęcimia, Częstochowy, Żywca, Rudy Śląskiej, Gliwic i żeglarze ze Śląskiego Yacht Clubu – okazało się, że wszystkich łączy jedna pasja, a skala ma tu już mniejsze znaczenie.

W Gliwicach rozegrano regaty w klasie Footy, NSS, NSS-650 i Puchar Sunfisha. Zaciętej rywalizacji na wodzie towarzyszyła ładna pogoda i świetna atmosfera – zawody należy uznać za udane, a wyniki zostaną opublikowane na www.modelteam.com.pl/.

Mamy nadzieję, że tak dobre relacje „dużych i małych żagli” zaowocują w przyszłości jeszcze bliższą współpracą Śląskiego Yacht Clubu z MiniSail.pl i organizacją kolejnych regat i warsztatów modelarskich. Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy w przyszłym roku :).

Wyniki IV Edycji Pucharu Sunfisha są następujące:

Imię nazwisko

Klub

Liczba punktów

Miejsce

Marek Stala

HKMŻ Blachownia

4

I

Darek Pieczka

MKS Gwarek

3

II

Łukasz Ostrowski

MKS Gwarek

2

III

W klasyfikacji generalnej:

  1. Marek Stala 11 pkt
  2. Darek Pieczka 10 pkt.
  3. Rene Walenta, Łukasz Ostrowski 5 pkt.
  4. Piotr Butkiewicz 4 pkt.
  5. Zbyszek Lembas 2 pkt